PAYLAŞ

UEFA Şampiyonlar Ligi‘nde açılış akşamı idi.

Bu kulvardaki tek temsilcimiz Galatasaray, D Grubu mücadelesinde, kendi saha ve seyircisi önünde yani Türk Telekom Arena Stadyumu’nda Rus temsilcisi Lokomotif Moskova‘yı ağırladı.

Galatasaray Hızlı Başladı

Galatasaray maça oldukça hızlı bir giriş yaptı. Sağlı sollu ataklarla Lokomotif kalesini bunaltan Galatasaray, Garry Rodriguez ile 9. dakikada 1-0 öne geçmeyi başardı.

Bu dakikadan sonra da bir süre daha oyunun kontrolü sarı kırmızılı ekipte idi. Ancak daha sonra toparlanan ve oyuna ortak olan Lokomotif Moskova, sarı kırmızılı kalede üst üste pozisyonla bulmaya başladı. Nihayetinde Lokomotif Moskova’nın bu ataklarından gol sesi çıkmayınca maçın ilk yarısı 1-0 Galatasaray’ın üstünlüğü ile sonuçlanmış oldu.

İkinci Yarı Oyunu Ele Geçiren Bir Galatasaray

İkinci yarıya yine önde baskı yaparak başlayan Lokomotif Moskova, bu baskısını ve oyundaki kontrolünü 60. dakikalar civarında kaybetti. Bu dakikadan sonra tekrar toparlanan ve oyunun hakimiyetini ele geçiren Galatasaray, kazanılan bir serbest vuruş sonrası Eren Derdiyok’un güzel golü ile skoru 2-0’a getirdi ve rahatladı.

Maçın kalan dakikalarında Lokomotif Moskova’nın cılız atakları etkili olmadı. Sarı kırmızılılar duraklama dakikalarında Selçuk İnan ile kazandıkları bir penaltı golü ile de skoru 3-0 yapmayı bildiler ve UEFA Şampiyonlar Ligi’ne 3 puan ile başlamanın coşkusunu yaşadılar.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.