PAYLAŞ

Dünya’nın en büyük futbol kulüplerinin, gelmiş geçmiş en özel, en popüler ve en değerli isimlerinden oluşan yazı dizimizin bir başka bölümü ile karşınızdayız.

Daha önce Milan, Juventus, Real Madrid, Bayern Münih, Manchester United, Liverpool, Tottenham Hotspur, Sevilla, Ajax, Manchester City, River Plate, Boca Juniors gibi çok özel futbol kulüplerinin çok özel isimlerini yine bu yazı dizimizde ağırlamıştık.

Şimdi geldi sıra altyapısı ile de ünlü yine çok özel bir kulübe …

Portekiz’in en güçlü ekiplerinden Sporting Lizbon’dan söz ediyoruz.

Daha önce de Futkolik olarak Sporting Lizbon altyapısının yetiştirdiği en büyük isimleri konu etmiştik. Bu yazımızdan bir alıntı yapıp, efsanelerle birlikte paylaşmak istiyoruz.

Luis Figo

1989 yılının bir ürünü olarak Sporting Lizbon altyapı organizasyonunun yetiştirdiği en önemli yeteneklerden biri olan Luis Figo, önce Barcelona’da sonra Real Madrid’te geçirdiği dönemlerde her genç yetenek için bir ilah niteliğindeydi.

Joao Moutinho

2003 yılının bir ürünü olarak dünya futboluna kazandırılan Joao Moutinho, Sporting Lizbon çıkışlı olup, Porto ve Monaco formaları terletmiş bir isimdir.

Nani

Sporting Lizbon altyapısının 2005 yılında verdiği bir üürn olarak Manchester United forması terleten, daha sonra Fenerbahçe’de de 1 yıl oynayan Nani, harika yeteneklerden biridir.

 

Ricardo Quaresma

Beşiktaş’lıların çok yakından tanıdığı ve öz evlatları gibi sevdiği Ricardo “Q7” Quaresma da Sporting Lizbon altyapı organizasyonunun 2001 yılında verdiği olağanüstü bir üründür.

Cristiano Ronaldo

2002 yılında dünya piyasasına sunulan, bahsettiğimiz bu akademinin belki de gelmiş geçmiş en büyük ürünü olan Cristiano Ronaldo, önce Mancjester United sonrasında da Real Madrid formaları ile kırılmadık rekor, alınmadık kupa, atılmadık gol bırakmamıştır.

Simao Sabrosa

Bir dönem Beşiktaş forması da giyen Simao Sabrosa da 1997 yılının bir ürünü olarak kendisine çok başarılı bir kariyer inşa etmiştir.

Bilgi

Ve efsanelere devam ediyoruz …

Joao Perreira

Jefferson

Mouricio

Marcos Rojo

William Carvalho

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.