PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında Vodafone Arena’da kapışan iki dev yenişemedi ve ortaya 2-2’lik bir skor ve harika bir futbol çıktı.

Maçın genel bir değerlendirmesine yer vereceğimiz bu yazımızda özellikle üzerinde durmamız gereken faktör iki devin bu sezon zirveye oynayabilme ihtimalleri.

Hızlı Bruma Çıkışlarına Dayalı Galatasaray

Vodafone Arena’daki maçın özellikle ilk yarısında görüldü ki Galatasaray topu Beşiktaş’a bırakmış, hızlı Bruma hücumları ile rakip kaleye gitmeyi planlayan ve kazanılan duran toplarda Eren Derdiyok’u buluşturmayı hedefleyen bir görüntü çiziyor.

“Riekerink Bey” in bu taktiği özellikle 60. dakikaya kadar kusursuz işledi ve sarı kırmızılılar deplasmanda 2-0’ı buldu.

Geçtiğimiz Yılki Oyununu Farklılaştıran Bir Beşiktaş

Beşiktaş’ı geçtiğimiz yıl takip eden futbolseverler, Oğuzhan Özyakup, Jose Ernesto Sosa, Olcay Şahan, Atiba Hutchinson paslaşmalarında direkt kaleyi bulan bir takım görüyordu. Bu sezonki Beşiktaş’ın aynı oyunu oynadığını söylemek mümkün değil. En azından şu ana kadar.

Beşiktaş daha çok iki kanat beki Caner Erkin ve Gökhan Gönül üzerinden bir oyunu tercih ediyor görünüyor. Oğuzhan Özyakup bu derbinin ilk yarısında çok etkisizdi. Keza Olcay Şahan da öyle. İkinci yarıda Anderson Talisca’nın sazı eline aldığını, daha direkt toplarla kaleye gidildiğini söylemek mümkün.

İki Takım da Şampiyonluğa Oynar

Vodafone Arena’da futbolseverlere harika bir derbi izlettiren Beşiktaş ve Galatasaray’ın bu sezon şampiyonluğun en güçlü iki favorisi olduğunu söylememiz yerinde olur.

İki takımda kazanmak için varını yoğunu ortaya koyuyor. Çok koşuyor, pozisyona girmekte zorlanmıyor ve zirve için önemli çaba harcıyorlar.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.