PAYLAŞ

Bu sezon her ligde olduğu gibi İspanya Ligi La Liga’da da inanılmaz bir rekabet yaşanacak. Tabiki şampiyonluk için en önemli iki aday her zamanki gibi Real Madrid ve Barcelona olacak ama, evet bu işin bir de aması var.

Arjantin’li teknik adam Diego Simeone yönetiminde muazzam işlere imza atan Atletico Madrid, La Liga’daki şampiyonluk yarışının sürpriz olabilecek, Real Madrid ve Barcelona hegamonyasını yeniden yıkabilecek tek takımı görüntüsünde. Hem teknik direktör, hem takım kurgusu, hem de kulüp mantalitesi ile Atletico Madrid, La Liga’nın 2016-17 sezonu şampiyonluk adaylarından biri olabilir.

Atletico Madrid’in sezonu taşıyabileceğinin birtakım göstergeleri nelerdir? daha yakından bakalım.

Diego Simeone Felsefesi

Atletico Madrid’in belki de elindeki en büyük koz, 46 yaşındaki Arjantin’li teknik adam Diego Simeone.

Kulübe menajer olarak adım attığı saniyeden itibaren ortaya muazzam bir iş çıkartan Simeone, takımı her sezon bir şekilde zirveye oynatmayı başardı.

Antoine Griezmann Faktörü

Euro 2016’da da gördük ki, Antoine Griezmann, dünya futbolunun en önemli santraforlarından biri.

Fransa milli takımı ile attığı sayısız golün yanında Atletico Madrid için muhteşem b,r koz olan Griezmann, yeni sezonda takımı sırtında taşıyabilecek potansiyele sahip.

Takım Kimyası

Atletico Madrid’i diğerlerinden ayıran nadide özellik, takımdan kim ayrılırsa ayrılsın, ya da takıma kim katılırsa katılsın, kendi kimyalarının ve oyun tarzlarının hiçbir zaman bozulmaması.

Bu anlamda yeni sezonda da bu mantalitenin süreceği ve ortaya çıkacak olan değerli futbol hazinesinin korunacağı aşikar.

Başarıya Antrenmanlı Olma

Atletico Madrid’in Diego Simeone yönetiminde belirli bir baları kriteri var. Bu süreç içerisinde La Liga şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi finalleri oynadılar. Takım, başarıya nasıl gidilir? Başarı nasıl kazanılır? sorularının yanıtını kendi içerisinde artık verebilir hale geldi.

İleri Uç

Tabiki her güzel yemeği lezzetli kılan içeriğindeki malzemelerdir.

Atletico Madrid açısından durumu değerlendirecek olursak, bu organize takımı başarılı kılan ve kılacak olan ileri uçta görev yapan askerleridir. Fernando Torres, Antoine Griezmann, Kevin Gameiro, Angel Correa gibi önemli isimlere sajip olan Atletico Madrid, bu sezon da her takıma sahayı dar edecek güce sahip.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.