PAYLAŞ

Şu an Avrupa’da futbolda hem kendi liginde hem de Şampiyonlar Ligi baz alındığında yenilmeyen, bir başka deyişle namağlup sadece iki kulüp bulunuyor.

Real Madrid ve Beşiktaş.

Peki bu iki takımın sihri nedir? sorusuna cevap bulmak bizim işimiz değil. Burada bizim işimiz iki takım arasındaki nispeten benzerlikleri ortaya koyabilmek olsun.

Evet, Avrupa’da şu ana kadar yenilmeyen iki kulübün birbirine benzer 5 yönü.

Ronaldo & Quaresma

Real Madrid’in süper yıldızı Cristiano Ronaldo ile çocukluktan beri arkadaş olan Ricardo Quaresma, son Avrupa Şamapiyonası’nda da kupayı Ronaldo ile birlikte kaldırmıştı.

İki takımın kanat bindirmelerinin sıklığı, bu ikilinin stil olarak birbirlerine çok benzemeleri ortak bir yön. Ancak bir fark var ki Ronaldo her zaman istatistiğe oynayan, bitiriciliği çok yüksek bir isimken, Q7 şov amaçlı futboldan hala kurtulamadı.

Rus Ruleti Futbolu

Özellikle Beşiktaş’ın bu sezonki futbolu tam anlamıyla bir Rus Ruleti. Attığı kadarını da kendi kalesinde pozisyon olarak görüyor.

Real Madrid’te de buna benzer bir özellik var aslında. Oldukça fazla hücum aksiyonları sonrası kalelerinde sık pozisyon görebiliyorlar. Oyunları git-gellere dayanıyor.

Gol Pozisyonu Bolluğu

Her iki takımın maçına giden hiçbir futbolseverin sıkılmayacağı kesin.

Kaliteli ayakların yarattığı gol pozisyonları, şık hareketler ve her an heyecan dolu oyun, bu iki takımın maçlarında görmeye alıştığımız enstantaneler.

Defansif Aksaklıklar

Hücum futbolunu bu kadar seven iki takım zaman zaman defansif kurguyu unutuveriyor.

Real Madrid’te Varane-Ramos tandeminde çıkan arızalar, Marcelo-Tosic tandemindekilere benzemiyor değil.

Vodafore Arena & Santiago Bernabeu

Gelelim muhteşem iki stadyuma.

Real Madrid’in mabedi Santiago Bernabeu, son derece modern görünümlü bir yaşam kompleksi.

Beşiktaş’ın yeni evi Vodafone Arena da, hem görüntüsü hem de 24 saat yaşayan bir stadyum olması ile Santiago Benabeu etkisi uyandırıyor.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.