PAYLAŞ
besiktaş spor Külübü

İlerleyen sezon içerisinde bir gerçek var ki, o da Beşiktaş taraftarının bu sezon, uzun yıllar olmadığı kadar gururla, göğsünü gere gere formaları ile sokaklarda dolaşmasıdır.

Bu gurur tablosu hem sahada oynanan futbol, hem futbolcu kalitesi hem de yönetim kadrosunun yetisi ile paralel olarak ilerlemektedir.

Sezon başında yapılan Şenol Güneş hamlesi ile birlikte zaten elde var olan belli potansiyeldeki oyuncu kadrosu doğru kimyayı yakalayınca ortaya tadından yenmez bir tablo çıkar, Beşiktaş taraftarı adına. Bu tabloya bir de geçtiğimiz hafta hizmete giren Vodafone Arena eklenipte, takım evine de dönünce sinerji yerli yerine oturmuş gibi görünmekte.

Sezon içinde durum bu iken gelelim esas mevzumuza, yani sezon iyi de olsa kötü de olsa, puan tablosundan bağımsız olarak yalnızca Beşiktaş’a gönülden bağlı olan taraftarının bilebileceği ve birlikte yaşadığı 10 eşsiz özelliğe.

İlk Golü Hep Süleyman Seba Atar


Son Olarak Vodafone Arena açılışında da gördük ki, İlk golü her zaman Beyefendiliği ile Süleyman Seba atar ve atacaktır.

Metin-Ali-Feyyaz Gibidir Efsanevi Sezonlar


Beşiktaş’ın efsane şampiyonluklarının muhteşem üçlüsü Metin-Ali-Feyyaz gibidir, şampiyonluğa koşulan sezonlar.

Takımda Her Zaman Bir Kolej Havası Vardır


Beşiktaş her zaman kolej takımı olma, genç futbolculardan oluşma ve takım içindeki sarsılmaz arkadaşlıklar ile anılır.

Dolmabahçe’den Yükselir Kartal Gol Gol Gol Sesleri


Dolmabahçe’nin muhteşem büyüsü eşliğinde rakipleri titretir Beşiktaş. Tribünler de “Kartal Gol Gol Gol” sesleri ile inler, mütemadiyen.

Tribünlerin Ruhu Vardır Adı da ÇARŞI dır


Çarşı, Beşiktaş ile bütünleşmiş bir ruhtur. Tribünlerdeki efsane tezahüratları ve desibel rekoru kıran haykırışları ile aynı zamanda Van depreminden sonra soğukta atkılarını sahaya atan muhteşem bir taraftar grubudur, ÇARŞI.

Maç Sonuna Kadar Rahat Etmez Beşiktaşlı

kara kartal

Beşiktaş‘ın bir hastalığı da kaç farklı önde olursa olsun, son dakikalara taraftarını stres içerisinde bırakmasıdır.

Yer Yurt Farketmez Gider Beşiktaşlı

besiktas deplasman

Beşiktaş taraftarının cefakar tavrı, yaklaşık 3 sezon boyunca sahasız oynanan son sezonlarda apaçık görülmüştür.

“Biz Bu Formayla Liverpool’u Eledik” Karşılığını Verir Beşiktaşlı

Liverpool Demba Ba Besiktas

Her ne kadar Avrupa başarıları ile anılmasa da Beşiktaş, çok önemli zaferleri de tarihinde vardır. Chelsea’yi deplasmanda 2-0 yenmesi, Tottenham Hotspur’u 1-0 mağlup etmesi, Barcelona’yı 3-0 ile İnönü Stadı’nda devirmesi ve tabiki geçtiğimiz sezon Liverpool’u UEFA Avrupa Ligi’nde saf dışı bırakması da, bunlara güzel birer örnektir.

Sergen Attı Şampiyonluk Geldi” ye Hasrettir Beşiktaşlı

100. yılda Sergen Yalçın‘ın attığı son dakika golünde “Sergen Attı Şampiyonluk Geldi” şeklindeki anlatımı ile Ercan Taner halen hatırlanır. İşte Beşiktaş taraftarı böyle haykırırcasına coşacağı bir şampiyonluğun özlemini duymaktadır.

Baba Hakkı’lar, Şeref Bey’ler, Vedat’lar, Şifo’lar, Ulvi’ler, Rıza’lar, Sanlı’lar, Süleyman Seba’lar ve Niceleridir, Beşiktaş

seba
Beşiktaşlılık gerçek anlamda kişilikli bir duruş göstergesidir.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.