PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig’de haftanın maçı diye adlandırabileceğimiz BeşiktaşTrabzonspor kapışmasında gülen taraf 2-1 ile ev sahibi siyah beyazlılar olurken, maçın hararetinin de tüm futbolseverlerin yüzünü güldürdüğünü söyleyebiliriz.

Bu müthiş kapışma ile ilgili anekdotlarımıza gelince …

Maç Fark’a Mı Gidiyor?

Beşiktaş maça öyle bir başladı ki, (bu tempo anlamında değil, skor anlamında bir başlangıçtı) bir anda 2-0’a gelen oyun sonrası kafalarda maç fark kokan bir hal mi alıyor? sorusu belirmeye başladı.

Üstüne bir de Vincent Aboubakar’ın karşı karşıya bomboş kaçırdığı bir gol pozisyonu var ki, bu soruların pek de haksız olmadığının bir göstergesiydi bu.

Yusuf Erdoğan Etkisi


Trabzonspor’un bıçkın kanat oyuncusu Yusuf Erdoğan, bu maçın en etkili ismiydi kuşkusuz.

Kanat bindirmeleri, sürati, Adriano ile kapışmaları ve attığı enfes gol ile Yusuf Erdoğan, modern futbolun en güzel örneklerini verdi bu akşam.

Ricardo Quaresma ile yaşadığı pozisyonda sakatlanması ise çok yazıktı.

Tolgay-Oğuzhan Yorgunluğu


Hafta arası Napoli sınavında yorulan takımın kilit oyuncusu Tolgay Arslan’dı. Hatta bu maçta sakatlıktan yeni dönen ve kondisyon eksiği olan Oğuzhan Özyakup da biraz olsun yıpranmıştı. Bu yorgunluk hali ister istemez Beşiktaş orta bölgesine yansımıştı bu akşam.

Bu yorgunluğu alan isim ise Atiba Hutchinson’dan başkası değildi.

Ersun Yanal Press’i

Maçın özellikle 2-1’den sonraki bölümünde net olarak gördüğümüz Ersun Yanal takımlarının topa sert, baskı kuan, rakibi bozan aksiyonları birebir bu karşılaşmada da yaşandı.

Özlenen Atmosfer

Akşam itibariyle Vodafone Arena İnönü Stadyumu, özlenen Beşiktaş tribünleri ile doluydu.

Maç içerisinde söylenen tezahüratlar, birlikte verilen tepkiler, organize haykırışlar, siyah beyazlı tribünlerin gerçek karakteriydi.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.