PAYLAŞ

Şampiyonlar Ligi B Grubu‘ndaki temsilcimiz Beşiktaş, an itibariyle muhteşem bir akşamı geride bıraktı.

Beşiktaş, B Grubu’nun 3. haftasında, deplasmanda Napoli‘yi 3-2 gibi çarpıcı bir skor ile mağlup edip, Şampiyonlar Ligi karnesine harika bir galibiyet eklemiş oldu.

Maçtan öne çıkan başlıkları sizler için derlemeye çalıştık.

Aboubakar Gol’ü Hatırladı

Bu sezon başında Porto’dan satın alma opsiyonlu olarak kiralık Beşiktaş kadrosuna katılan Vincent Aboubakar, bu maça kadar herhangi bir resmi maçta gol kaydına muvaffak olamamıştı.

Bu akşam Vincent Aboubakar, İtalya’da Napoli filelerini iki kez havalandırıpi Gol’ü hatırlarken, Kara Kartal da uçuşa geçiyordu.

Şenol Güneş’in Planı

Kurt teknik adam Şenol Güneş, Napoli’nin her türlü hücum silahını önceden sezmiş hatta onlara konforlu bir alan bile tanımıştı.

Maça başlangıç kadrosu tam isabet olan Şenol Güneş’in maç sonunda aldığı galibiyet de doğru planlamanın hak edilmiş bir zaferi idi.

Atiba-Tolgay-Necip Üçlüsü

Maça Atiba Hurchinson, Tolgay Ali Arslan ve Necip Uysal ile başlayan Beşiktaş, Napoli orta sahasını güçsüz kılmayı planlıyordu.

Maç boyunca Atiba Hutchinson ve Tolgay Ali Arslan’ın üst düzey mücadelesi takdire şayan olurken, Necip Uysal’ın kolunda taşıdığı kaptanlık pazu bandının hakkını mücadelesi ile verişi de şapka çıkarmaya layıktı.

Marcelo-Tosic Tandemi

Beşiktaş bu seozn itibariyle yepyeni bir defans tandemi oluşturdu. Bu tandem Marcelo ve Dusco Tosic birlikteliğinden doğan ve rakip santraforları püskürtmeye yönelik bir ikiliydi.

Marcelo’nun hamleli ve sezgileri güçlü oyunu ile Dusco Tosic’in kuvvetli savunmacı yapısı bir şekilde yap bozu tamamlamış göründü.

Fabri’den Penaltı Katkısı

Beşiktaş seyircisinin yeni bir kaleci arayışına belki de cevap olacak olan file bekçisi Fabricio, Napoli karşılaşmasında da oldukça güven verici bir performans sergiledi.

Zaman zaman hatalı gibi görünen hamleleri olsa da özellikle ikinci yarıda maçın kırılma anında kurtardığı penaltı ile Beşiktaş’ı tekrar oyunun içine itmesi, İspanyol file bekçisinin başarılı bir akşamı geride bıraktığının göstergesi idi.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.