PAYLAŞ

Bu haftasonu İspanya La Liga’da da müthiş bir maç oynanacak. Cam Nou’da Barcelona ve Real Madrid arasında oynanacak bu maçın kayıtlara geçen kendine özgü adı: El Clasico.

3 Aralık Cumartesi günü Türkiye saati ile 18:10‘da başlayacak olan bu muhteşem maç tüm dünya üzerindeki futbolseverler için adeta bir bayram niteliği taşımakta.

Biz de bu yazımızdan itibaren El Clasico tarihine daha yakından bakıyor ve bazı anekdotları sizlerle paylaşmaya başlıyoruz.

İşte El Clasico tarihinin en golcü 5 ismi;

5. Cesar Rodriquez – Barcelona

Barcelona’nın İspanyol futbolcusu Cesar Rodriguez, El Clasico tarihinde 14 gol atarak listemizde 5 numaradaki yerini alıyor.

Cesar Rodriguez, Bu gollerin 12 tanesini La Liga’da kaydederken, Real Madrid filelerini 2 kez de Kupa’da havaalndırmayı başarmış bir isimdi.

4. Cristiano Ronaldo – Real Madrid

Aktif futbolcular arasında halen rekorlara doymayan ve El Clasco tarihinde de 15 golü bulunan Portekizli süper yıldız Cristiano Ronaldo, bakalım bu haftasonu da Barca filelerini havalandırabilecek mi?

Cristiano Ronaldo’nun El Clasico gollerinin 7 tanesi La Liga’dayken, 8 tanesi de Kupa’daydı.

3. Raul Gonzalez – Real Madrid

Real Madrid kulüp tarihinin en başarılı isimlerinden biri olan İspanyol santrafor Raul Gonzalez, El Clasico tarihinde de 15 golü bulunan bir diğer futbolcu.

Raul Gonzalez’in Barca filelerini 11 kez La Liga, 3 kez de Kupa’da havalandırdığı kayıtlarda mevcut. Raul Gonzalez’in diğer golü ise bir Avrupa El Clasico’sunda gelmişti.

2. Alfredo di Stefano – Real Madrid

Futbol tarihinin en büyük yıldızşarından biri olan Arjantinli üstad Alfredo di Stefano, Real Madrid forması ile Barcelona filelerini tam 18 kez havalandırmayı başarmış bir isimdi.

Alfredo di Stefano bu gollerin 14 tanesini La Liga’da atarken, 4 kez de Kupa’da Barca filelerini havalandırmayı bilmişti.

1. Lionel Messi – Barcelona

El Clasico tarihinde şu an kadar attığı 21 gol ile ilk basamakta bulunan Arjantinli star Lionel Messi, bu rekorunu daha da geliştirme potansiyeline sahip bir isim.

Lionel Messi, Real Madrid filelerini 14 kez La Liga, 5 kez Kupa, 2 kez de bir Avrupa El Clasico’sunda havalandırmayı başarmış bir isim.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.