PAYLAŞ

UEFA Avrupa Ligi‘ndeki temsilcilerimizden Fenerbahçe, bu akşam grubunda oynadığı 3. maçında deplasmanda Manchester United‘a 4-1 yenilirken, taraftarının gelecek düşleri için ayırdığı saflardan birini daha yıkmış oldu.

Açıkçası Old Trafford’ta Manchester United gibi bir dünya devine yenilmek sürpriz birşey değil. Ancak sarı lacivertli temsilcimizin sahada ortaya koyduğu isteksiz ve bezgin oyun, yeşil çimlerin üzerindeki uyurgezer tablo, tüm Türk seyircisinin dikkatini de çekmemiş değil.

Advocaat’ın Garip Serzenişleri

Teknik direktör Dick Advocaat, takımı kendisinin organize etmediğinden, kadroyu seçmediğinden ve daha da önemlisi futbolcuların yetersizliğinden şikayetçi oluşu, hem Fenerbahçe taraftarına hem de tarafsız bir futbolsevere antipatik geliyor.

Uyumsuz Kadro Yapısı

Evet belki kadroyu deneyimli teknik adam Dick Advocaat seçmedi ancak bu tabiki kadronun uyumsuz olmayışı anlamına gelmiyor.

Bir türlü birbirini tamamlamayan santrafırlar, ne yapacağı ve birlikte nasıl oynayacağı belirsiz kanat oyuncuları ve defansif orta sahaların göbek diye tabir ettiğimiz bölge ile uyumu her zaman soru işareti.

Van Persie’ye Jest Gecesi

Fenerbahçe’ye geldiği günden beri mutsuzluğu yüzünden okunan birdönemin “Uçan Hollandalı’sı” Robin van Persie, aslında sarı lacivertlilerin asıl santraforu hiçbir an olmadı. Dick Advocaat geldikten sonra bile.

Emmanuel Emenike veya Mousa Saw ile başlayan hatta Fernanadao’yu bile yiyen Dick Advocaat, sanıyoruz ki bu karşılaşmada Robin van Persie’nin Manchester geçmişine jest yaparak O’nu ilk 11’de sahaya sürmüştü.

Güvenilen Dağlar

Fenerbahçe’nin ne olursa olsun güvendiği bölgesi defansı ve kalecisi idi.

Simon Kjaer gibi bir stoperin amatörce yaptırdığı penaltı ve 3. goldeki şuursuzca top kaybına, dökülen Şener Özbayraklı ve Volkan Demireleklenince açıkçası skor, tabelada yazdığı gibi oldu.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.