PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig’de ilk yarı artık bitmek üzere.

Bu haftasonu oynanacak 16. hafta maçları ile normalde 17 haftadan oluşan ilk yarı takviminin erken tamamlanması ile devrearasına girilecek.

Biz de devrearası sürecine girilirken İlk Yarı Biterken serisi ile karşınızdayız. 

Bu anlamdaki ilk yazımızda Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısında beklentilerin çok üzerinde bir performans sergileyip, şu an kadar 15 maçta 35 puan toplayan Medipol Başakşehir’i değerlendiremeye çalıştık.

Abdullah Avcı Futbolu

Yıllardır birlikte oynayan kadroyu yıllarrdır yöneten isim olan Abdullah Avcı, bu sezon nihayet istenilen düzeye gelmiş gibi görünen kadronun başmimarı.

Abdullah Avcı felsefesi bütün takıma sirayet etmiş gibi görünmekte. Oynadıkları kompakt futbol, beraber hareket edip hücam çıkışları, beraber defans yapma mantaliteleri ile Medipol Başakşehir takımı şu anda olduğu yeri hakeden bir görüntü içinde.

Emre Belözoğlu

Medipol Başakşehir orta sahasının adeta beyni konumundaki tecrübeli isim Emre Belözoğlu, takım adına adeta yönlendirici nitelikte.

Oyunu açan, sağa sola deplase olan pasları dağıtan, santraforlar ile topu buluşturan ve gerektiğinde duran top kullanabilen Emre Belözoğlu, komple bir futbol oynamakta.

Edin Visca

Medipol Başakşehir’in görünmez kahramanı olarak sunmak istedik ancak baya görünür olduğunu farkettik kendisinin.

Edin Visca’dan bahsediyoruz.

Hemen hemen her hücum aksiyonunda varolan, müthiş süratli koşuları ile rakip defansın dengesini bozan Edin Visca, Medipol Başakşehir’in en büyük kozlarından.

Defansif Kurgu

Kalede Volkan Babacan, defans tandeminde Yalçın Ayhan ve Bekir İrtegün, önlerinde Mahmut Tekdemir, sağ-sol Ferhat Öztorun, Uğur Uçar gibi isimlerden oluşan Medipol Başakşehir defansif kurgusu ligin illk devresinde gerçek anlamda baaşrılı bir iş yaptı.

Medipol Başakşehir, Spor Toto Süper Lig’in ilk 15 haftasında kalesinde sadece 10 gol görmeyi başardı.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.