PAYLAŞ

2017 yılına İngiltere Premier Ligi‘nde oynanan maçlarla “Merhaba” denildi.

Hem Boxing Day hem 2016 sonu hem de an itibari ile yani 2017 başında durmaksızın maç trafiği devam etti İngiltere Premier Ligi’nde.

Liverpool müthiş kapışmada Manchester City‘i 1-0 geçerken, Chelsea üst üste 13. maçından da galibiyet ile ayrılarak, Arsenal’a ait olan İngiltere Premier Lig rekoru olan 14 maçlık galibiyet serisine 1 maç ile yaklaşmış oldu.

Jose Mourinho’yu Paul Pogba ipten alırken, 2-1’lik galibiyet Manchester United‘a ilaç gibi geldi.

Yeni yılın ilk gününde ise Arsenal net bir galibiyet alarak ligde yerini 3. basamak olarak belirledi. Tottenham Hotspur ise 4 gollü bir deplasman galibiyeti alarak 4. basamakta kendisine yer buldu.

Bu 6’lı İngiltere Premier Ligi’nin bu sezon şampiyonluk favorisi olan 6 takım. Aslında Manchester United, Manchester City ve Tottenham Hotspur’un zirvenin baya bir gerisinde kaldığını söylemek mümkün.

An itibariyle lider Chelsea 19. maçlar sonunda 49 puana gelmişken, en yakın takipçisi Liverpool 43, 3. sıradaki Arsenal ise 40 puanda bulunmakta.

Favori Chelsea


Bu tabloya bakarak Antonio Conte’nin Chelsea’sisinin ligin içinci 19 haftasına girdiğimiz şu anlarda net favıori olduğunu söylemek mümkün.

Liverpool ve Arsenal Plase

Ligin plaseleri Jürgen Klopp ile muhteşem bir uyum yakalayan Liverpool ve Arsene Wenger’in güzel futbol oynattığı Arsenal diyebiliriz.

Ve Diğerleri


Sürpriz olarak nitelendirebileceğimiz takımlar da Jose Mourinho’nun Manchester United’ı, Harry Kane önderliğindeki Tottenham Hotspur ve Pep Guardiola’nın şu an bekleneni vermekten çok uzak olan Manchester City’si gibi görünmekte.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.