PAYLAŞ

1 Kasım 1912 tarihi Türk futbolunun en köklü kulüplerinden biri için çok özel bir tarihtir. Bu kulübün ası ise İzmir’in yeşil kırmızılı takımı Karşıyaka‘dır.

Karşıyaka an itibariyle 104. yılını kutluyor. İzmir’in bu güzide kulübü yıllarca Türkiye Liglerinin en üst seviyesinde top oynamış, İstanbul’un üç büyüklerine kafa tutmuş, müzesinde sayısız kupa bulunan, İzmir’in ve İzmir’linin gururu olmuş bir camiadır.

Daha önce de İzmir’in en güzide kulüplerini sıraladığımız yazımızda da yer verdiğimiz Karşıyaka kulübüne dair şu satırları yazmıştık.

KAF SİN KAF …

1912 yılında kurulan İzmir’in ilk spor kulübü olan Karşıyaka, yıllarca Türkiye Süper Ligi’nde oynamıştır.

Futbol takımının yanı sıra basketbol takımının da başarılı tablolar sergilemesi ile İzmirli’lere gurur yaşatan yeşil kırmızılı bu köklü spor kulübü, Türk Futbol’unun da efsaneleri arasındadır.

Sadece bir futbol kulübü olmayani basketbol, eskrim, tenis, yelken, yüzme, dağcılık, voleybol gibi branşları da bulunan Karşıyaka spor kulübü, 104 senelik bir çınar.

Kulüp kendi resmi sitesinde de 104. yaşını şu satırlar ile kutladı:

Karşıyaka Spor Kulübü 104 Yaşında!

Türk spor tarihinin yüz yılı aşan çınarı, Karşıyaka Spor Kulübü’nün bugün doğum günü.

Zühtü Işıl başta olmak üzere Kadızade Raşit, Süreyya İplikçi, Refil Civelek, Osman Nuri, ve Örnekköylü Hüseyin önderliğinde bir zeytin ağacının altında başlayan bu hikâye büyüyerek devam ediyor.

İlk günden bugüne kadar; cumhuriyetin temel değerlerine bağlı, azimli ve ahlâklı nesiller yetiştirme hedefinde olan ve bu hedefte elde ettiği başarıların haklı gururunu yaşayan Karşıyaka Spor Kulübü’nün 104. yaşı kutlu olsun!

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.