PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig‘e damga vurmaya hazırlanan bir takım varki, O takımın adı Medipol Başakşehir. Yani aslında bir başka adı ile Abdullah Avcı‘nın yıllardır üzerine titrediği ekol takımı.

Bu sezon lige 3 maçta 3 galibiyet ve 9 puan alarak başlayan Medipol Başakşehir, 3 büyüklere gözdağı vermekle kalmadı, ligin zirvesine de oynuyorum imajını yarattı. Yıllardır Abdullah Avcı yönetiminde belirli bir futbol stilini sahaya yansıtmayı başaran Medipol Başakşehir, bu sezon artık bu ekolün meyvelerini toplamaya hazır gibi.

Organize Bir Hücum Anlayışı

Medipol Başakşehir’i benzerlerinden ayıran en önemli özellik, organize bir hücum anlayışının her futbolcunun mantalitesine yerleşmiş olması. Topluca defans yapan oyuncular, ani, hızlı ve bilinçli bir hücum çıkışı ile rakip savunmayı ansızın yakalamakta ve sonuca gitmekte. Bu futbol anlayışı başlangıçta kapanarak kontratak oynamak gibi görünse de aslında işin içinde çok bilinçli bir hücum organizasyonu yatmakta.

Bireyden Bağımsız

Medipol Başakşehir her ne kadar kaliteli birçok oyuncuya sahip olsa da ki bunlardan en önemlileri Edin Visca, Emre Belözoğlu, Mehmet Batdal, Samuel Holmen, Doka gibi oyuncular olarak sayılabilir, yine de tam bir takım organizasyonunun ürünü.

Bu saydığımız yetenekli bireylerden bağımsız olarak kendi felsefesini ve Abdullah Avcı stilini ortaya koymakta zorlanmayan Medipol Başakşehir, lige en flaş başlangıcı yapan takım olmayı başardı.

Spor Toto Süper Lig’de bu mantalite ile nereye kadar gidebileceği merakla beklenen ve zirvenin en tehditkar takımı olarak görülen Medipol Başakşehir, şimdiden her futbolseverin beğenisini kazanmış görünmekte.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.