PAYLAŞ

İngiltere Premier Ligi’nde bu hafta yine çekişmeli, heyecanlı ve sonucu önceden kestirilemeyen bir Manchester derbisine şahitlik ettik.

Old Trafford’ta Manchester United karşısında 2-1 galip gelen Pep Guardiola ve öğrencileri, adeta Jose Mourinho’nun otobüsünün üzerine unutamayacakları bir çizik atmış oldular.

Manchester City çok önemli pozisyonlar bulduğu ve hakim oynadığı bu Manchester derbisinde, United’a karşı galip gelerek zirvede adeta yalnız başına kalmış oldu bir ölçüde.

Üst Üste 14. Galibiyet

Şehrin mavi yakası bu galibiyetle coşarken, Manchester City böylece bir Premier Lig rekoruna da imza atmış oldu. Manchester City, İngiltere Premier Ligi’nde üst üste 14. galibiyetini alarak, aşılması son derece güç bir rekorun sahibi oldu.

Zirvede Tek Başına

Pep Guardiola’nın öğrencileri sezon başından bu yana sadece 2 puan kaybettiler. 16 maçın 15’inde galip gelen ve sadece 1 kez berabere kalan Manchester City, bu sezon resmen İngiltere Premier Ligi‘ni domine etmiş görünmekte.

En yakın rakibi olan Manchester United’ı yenerek, puanını 46’ya yükselten Manchester City, United’ın da 11 puan önüne geçmiş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.