PAYLAŞ

İngiltere Premier Ligi‘nde haftasonu öyle bir maç var ki tüm dünyadaki futbolseverler bu maçı kaçırmak istemeyecekler.

Bu bir derbi değil, bu İngiltere genelinde (Manchester United – Liverpool maçlarına da İngiltere’de debi denir. Ancak bu maçlar aynı şehrin iki takımı arasında değildir. Bu bir İngiltere Derbisi, İngiltere rekabetidir.) isim alan bir rekabet de değil, bu bir dünya derbisi de değil. Ama bu maçın adı Manchester UnitedArsenal.

Bu müthiş maçın ardında sadece futbolcular, kulüpler veya ezeli bir kapışma yok. Bu maçta muhteşem iki menajer, Jose Mourinho ve Arsene Wenger arasındaki kapışma var.

BleacherReportUK‘ın hazırlamış olduğu yukarıdaki video içeriğe bakar mısınız? Şimdiden müthiş mental bir savaşın eşiğinde olduğumuzu hisettiniz değil mi?

Neler yaşanmadı, neler olmadı, neler söylenmedi ki iki taraf adına da bu rekabette. Portekizli menajer Jose Mourinho Chelsea’nin Inter’in, Real Madrid’in veya başka bir takımın başındayken. Zaten Arsene Wenger’in yeri hep belliydi.

Mr. Wenger has that respect from all of You. I don’t think I have it.

My last title was 18 months ago. Not 18 years ago.

Jose Mourinho

Ve yıllardır süren bu gerginliğin teması da bir Chelsea – Arsenal maçında yaşandı. Arsene Wenger Jose Mourinho teması tüm dünyada yankı buldu.

Evet işte sadece bir İngiltere Premeir Lig maçı değil bu haftasonu yani 19 Kasım Cumartesi günü Türkiye saati ile 15:30’da Old Trafford’ta oynanacak olan Manchester United – Arsenal mücadelesi…

 

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.