PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig’de haftanın en önemli maçlarından biri olan Galatasaray – Medipol Başakşehir karşılaşması geride kalırken, ortaya çıkan tablo Abdullah Avcı ve talebelerinin liderliğinin tesadüf olmadığını gösterdi.

Galatasaray’ı Türk Telekom Arena’da 2-1 mağlup eden Medipol Başakşehir liderliğini perçinlerken, bize de nedir bu takımın alamet-i farikası sorusunun yanıtlarını aramak düştü.

Avcı Felsefesi

Teknik patron Abdullah Avcı’nın oyun planı tam anlamı ile takım benliğine işlemiş görünüyor.

Son derece iyi kurgulanmış duran top organizasyonları, hızlı adam kaçırmalar, istasyon santrafor etkisi ve kazanma iştahı olan ama mütevazi bir ekip.

Mehmet Batdal’ın Rolü

Medipol Başkşehir’de futbolcuları birey birey incelemek belki yanlış olur ama Mehmet Batdal’ın takım içindeki rolüne bir parantez açmak gerekir.

Uzun, ayaklarına hakim bir santrafor olan Batdal, zaman zaman oyunun içine girip top alan, geriye gelen, aldığı topları ayağa ve hızlı adamlara çıkan etkileyici bir ileri uç görünümünde.

Edin Visca Hadisesi

Edin Visca, son iki sezondur oyununu öyle bir seviyeye çıkardı ki, belki de her büyük kulübün iştahını kabartır hale geldi.

Takımın hızlı dribling yapan, dikine oynamayı seven, pozisyonu buldumu affetmeyen ismi Visca, sezonun en iyilerinden olmaya aday.

Kaptan Emre Belözoğlu

Medipol Başakşehir’in her atağını yönlendiren, oyun zekasını komple takıma yansıtan, duran topları net kullanan, sol ayağının etkisinden taviz vermeyen Emre Belözoğlu, takım içinde tam bir maestro görevinde.

Defans Hattı

Yalçın Ayhan, Bekir İrtegün, Volkan Babacan gibi defans ve kaleci kurgusuna sahip olan Medipol Başakşehir tandeminin zaman zaman rakip ceza alanında gol aradığına bile şahitlik edebiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.