PAYLAŞ

İngiltere Premier Ligi‘nde hem zirveyi ilgilendirmesi hem de geleneksel olarak tarihinin çok kuvvetli olması bakımından EvertonLiverpool karşılaşması son derece önemli bir takvim maçıydı bu haftasonu.

İki Kapı Komşusu

merseyside

Merseyside Derbisi olarak adlandırılan ve Liverpool şehrinin iki takımı olan Everton ve Liverpool arasındaki rekabeti özetleyen maç, aslında çok yakın iki kapı komşusunu biraraya getiriyor.

An itibariyle 227. si oynanan Merseyside Derbisi, Liverpool’un bu maça kadar tam 89 galibiyeti bulunurken, Everton’ın ise 66 galibiyeti bulunuyordu. 71 maç ise beraberlik ile sonuçlanmıştı.

227. Randevu

Gelelim bu akşam oynanan 227. Merseyside Derbisi’ne.

Godison Park’ya dopdolu tribünler önünde oynanan karşılaşma inanılmaz hızlı ve mücadele dozu yüksek bir şekilde start aldı.

Jürgen Klopp’un talebeleri zirveden kopmamak adına deplasmandan galibiyet çıkarmak istiyordu. Everton ise Godison Park’ın coşkusunu rakibine hissettirmek niyetindeydi.

İlk dakikalardaki tempo tüm futbolseverleri gollü bir maç beklentisine soksa da, ilerleyen dakikalarda iki takımda birbirini kontrol etme çabası içerisine giriyor ve bu da maçın pozisyonsu bir biçime girmesine yol açıyordu.

Son dakikalarda oldukça sertleşen karşılaşmada Jürgen Klopp‘un maça kazanma hamlelerine karşın Ronald Koeman‘ın “Burası Godison Park” söylemi maçı iyiden iyiye kilitliyor ve 227. Merseyside Derbisi‘nden istenen gol sesi çıkmıyordu derken, maçın hakeminden gelen +8 dakikalık duraklama belki de sessiz giden maçın haykırışıydı.

Liverpool galibiyete oynayan ataklarını devam ettiriyor ve 90+5‘te şutunda direkten dönen topu tamamlayan Senegalli futbolcusu Sadio Mane ile golü buluyor ve Godison Park’tan altın değerinde bir 3 puan almayı başarıyordu.

Godison Park’yan çıkan sesler ise şöyleydi maç sonunda:

You’ll Never Walk Alone …

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.