PAYLAŞ

UEFA Avrupa Ligi‘ndeki 3. ve son temsilcimiz olan Osmanlıspor da L Grubu’nu çekip, kendi rakiplerini belirledi.

Osmanlıspor, L Grubu’nda İspanya’dan Villarreal, Romanya’dan Steau Bükreş ve İsviçre’nin FC Zürih takımları ile eşleşti. Şimdi gelin Osmanlıspor’un UEFA Avrupa Ligi L Grubu’ndaki rakiplerini daha yakından tanıyalım.

El Submarino Amarillo: Villarreal

51 yaşındaki İspanyol menajer Fran Escriba yönetimindeki İspanyolların kült takımlarından biri olan Villarreal, kadrosu yetenekli ve potansiyelli isimlerden oluşan bir ekip. Kalesini 27 yaşındaki İspanyol file bekçisi Sergio Asenjo’ya teslim eden Villarreal, defansının en sağlam ismi olan İtalyan ve Arjantin uyruklu Mateo Mussachio, İspanyol sağ bek Mario Gasper  gibi isimler ile savunma kurgusunu tamamlıyor. Roberto Soriano, Nicola Sansone, Samu Castillejo gibi isimlerin yanında Alexndre Pato, Roberto Soldado ve Cedrc Bakambu gibi önemli yıldızlar da bulunuyor.

Hagi’nin Steau Bükreş’i

Romen ekolünün gelmiş geçmiş en büyük temsilcisi olan Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu gibi bir dönem Galatasaray’da da forma giyen süper yıldızları dünya futboluna sunan Steau Bükreş, en son 2014-2015 sezonunda olmak üzere tam 26 kez Romanya şampiyonu oldu.

40 yaşındaki Romen teknik adam Laurentiu Reghecampf tarafından çalıştırılan Steau Bükreş kadrosunun en pahalı ismi ise 23 yaşındaki genç Romen orta saha oyuncusu Nicolae Stancu.

2. Lig Ekibi FC Zürih

42 yaşındaki İtalyan teknik adam Uli Forte tarafından çalıştırılan FC  Zürih, tam 12 kez İsviçre şampiyonu oldu. Şu an İsviçre 2. Ligi’nde mücadele eden FC Zürih sadece 12.3 milyon euro toplam piyasa değerine sahip bir kulüp.

Osmanlıspor’un L Grubu’nda kolaylıkla ekarte edebileceği bir takım gibi görünen FC Zürih, yine de kendi içinde bulunduğu durum nedeni ile bu kupaya tutunmak isteyebilir. Ayrıca FC Zürih’inhazırlık kampında bu Yaz Galatasaray ile bir maç yaptığını ve 3-0 kaybettiğini de notlarımıza ekleyelim.

Bilgi

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.