PAYLAŞ

İngiltere Premier Ligi’nde zirve yarışı amansız bir biçimde devam ediyor. Lider Chelsea üst üste 11. zaferini kazanırken, olası bir galibiyet rekoruna da göz dikti.

Arsenal’ın Sorunu Ne?

Arsene Wenger’in talebeleri bu sezon yine şampiyonluk sinyali vererek başlayıp, son haftalarda değil sinyal, aracın motorunu bie ısıtamıyorlardı bu soupuk havada.

Mesut Özil kayıplardayken, Alexis Sanchez’in bireysel katkısıda yeterli olmuyor gibi görünmekteydi. Belki de yılalrdır şampiyon olamayan Arsenal’ın bu anlamda bir geleneği kalmadığından, bir mağlubiyette çok çabuk kırılabiliyorlardı.

Kırmızı Şeytanlar Toparlandı

Zlatan Ibrahimovic, gol yollarında nefesini çok daha kuvvetli bir biçimde rakip ağların ensesinde hissettirirken, oynadığı futbol ile Manchester United, toparlanmanın eşiğinde olduğunu ve her an herşeyi yapabilecek potansiyelinin hala mevcut durumda olduğunu gözler önüne serdi.

Antonio Conte Stili

Euro 2016’da İtalya milli takımının başında hırsı ile yerinde duramayan bir menajer izlemiştik. Bu sezon bu menajeri İngiltere Premier Ligi’nde Chelsea’nin başındayken izliyoruz.

Muhteşem bir takım uyumu yakalayan Maviler, üst üste 11 galibiyet alarak, 2002 yılında Arsene Wenger’in Arsenal’ının elinde bulunan galibiyet rekoruna göz dikti.

City Hayata Döndü


Arsenal’ı kendi evinde mağlup eden Pep Guardiola’nın talebeleri adeta hayata dönmüş oldular.

Zirvenin her daim yakınında dolaşan ama bir türlü o koltuğa sahip olma hamlesini sert bir biçimde yapamayan Manchester City, adlığı galibiyet ile Pep’in de kredisini arttırdı.

Merseyside’ta Neler oldu?

Everton ile Liverpool arasında zirveyi yakından ilgilendiren Merseyside Derbisi, an itibariyle Godison park’ta oynanıyor.

Merseyside Derbisi’ne dair yazımızı maç sonunda okuyabileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.