PAYLAŞ

Avrupa’nın en önemli liglerinde artık şampiyonlar belli olmaya başladı.

Bitime haftalar kala da olsa şampiyonluğunu ilan eden ekiplerin bu haftasonu yaşadıkları sevinçler görülmeye değerdi.

PSV Şampiyon

Bu ekiplerden ilki Hollanda ligi Eredivisie’yi son 4 yılda 3. kez mutlu sona ulaşarak bitirmeyi garantileyen Philip Cocu’nun PSV Eindhoven’i oldu. PSV Eindhoven, ezeli rakibi Ajax’ı 3-0 gibi sansasyonel bir sonuç ile mağlup edip, bitime 3 hafta kala en yakın rakibini Ajax’a 10 puan fark atıp, 80 puan ile şampiyonluğunu ilan etti.

City Şampiyon

Bir diğer şampiyon ise en yakın rakibi Manchester United’ın küme düşme potasındaki WBA’a kendi evi Old Trafford’ta 1-0 kaybetmesi ile Manchester City oldu.

Manchester City Pep Guardiola yönetiminde bir gün önce deplasmanda Tottenham Hotspur’ı 3-1 yenmiş ve bekleyişte kalmıştı. Manchester United’ın mağlup olması ile puanlar 87’e 71 olunca bitime 5 hafta kala Manchester City şampiyonluğunu ilan etmiş oldu.

PSG Şampiyon

Haftasonunun son şampionu ise Fransa Lig 1’de kendi saha ve seyircisi önünde ezeli rakibi Monaco’yu 7-1 yenen ve puanları 87’e 70 yapıp, bitime 5 hafta kala turlayan PSG oldu.

Bu sezon Fransa Lig 1’i adeta domine eden Neymar’lı, Cavani’li, Di Maria’lı, Drexler’lı PSG, hak ettiği sonucu böylelikle almış oldu.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.