PAYLAŞ

UEFA Avrupa Ligi son 32 kuraları da an itibariyle çekildi ve bu kupada na devam edecek olan üç takımımız Fenerbahçe, Beşiktaş ve Osmanlıspor’un rakipleri belli olmuş oldu.

Önce son 32 turunun tüm eşleşmelerini verelim;

Sonrasında ise takımlarımızın eşleşmelerine yakından bir göz atalım…

Krasnodar – Fenerbahçe

UEFA Avrupa Ligi’nde grubunu lider tamamlayan Fenerbahçe, bu liderlik hem de Manchester United, Feyenord gibi takımların önünde olunca çok daha ses getirir bir takım haline geldi.

Rus temsilcisi Krasnodar ise, ne olursa olsun bir ekol takımıdır ve hiçbir zaman hafife alınmaya gelmez. Özellikle Şubat ayında oynanacak olan turun getireceği soğuk iklim şartları da turun kaderini çizecek.

Ne olursa olsun sarı lacivertli temsilcimizin, gerek kadro kalitesi, gerekse tecrübesi ile turu geçmeye daha yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Hapoel Beer-Sheva – Beşiktaş

Şampiyonlar Ligi’nden son anda ve çok talihsiz bir şekilde elenen Beşiktaş, gözünü artık UEFA Avrupa Ligi’nde üst turlara yükselmeye çevirdi.

İsrail temsilcisi Hapoel Beer-Sheva’nın ise UEFA Avrupa Ligi grup aşamalarında Inter gibi bir İtalyan devini iki maçta da yendiğini ve grupta altına aldığını söylemek sanıyoruz ki turu hafife almamaya yeter.

Olympiacos – Osmanlıspor

UEFA Avrupa Ligi’nde tarihinde ilk kez yer alan ve grubunu lider tamamlamayı başaran Osmanlıspor, güçlü Yunan ekolü temsilcisi Olympiacos önünde tur arayacak.

Olympiacos’un tıpkı Yunan futbolu gibi eski günlerinde olmadığı bilinse de Osmanlıspor’un tecrübesizliğine yenilmemesini temenni ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.