PAYLAŞ

FIFA her yıl olduğu gibi bu yıl da yılın en iyilerini onurlandırdığı ödül törenini düzenledi.

Cristiano Ronaldo’dan Claudio Ranieri’ye, yılın 11’imde yer alan Sergio Ramos’tan Toni Kroos’a, birçok özel isim bu ödül töreninde 2016 yılında gösterdikleri performanstan ötürü onurlandırıldı.

Liverpool ve Borussia Dortmund Tribünleri

Bireysel ödülleri yanında verilen bir ödül vardı ki, çok özel bir ödüldü bu. Yılın tribünleri başlığı altında kabul edebileceğimiz bu ödülü geçtiğimiz sezon UEFA Avrupa Ligi’nde eşleşen Alman Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund ve İngiltere Premier Ligi’nin en köklü ekiplerinden Liverpool tribünleri aldı.

Liverpool ve Borussia Dortmund arasında oynanan turda Anfield Road’taki maç sırasında iki takım taraftarının hep bir ağızdan söylediği “You’ll Never Walk Alone” bestesi ve ortaya çıkan muhteşem tablo, gerçek anlamda futbolun dostluk ve kardeşlik tarafını açığa çıkarır nitelikteydi.

Muhteşem Bir Tablo

İki takım taraftarının birlikte seslendirdiği efsanevi You’ll Never Walk Alone bestesi bilindiği üzere Liverpool taraftarının adeta milli marşıdır.

Borussia Dortmund taraftarının da bu besteye kendini yakın hissedip hep bir ağızdan bu şölene katılması, hatta maç öncesi iki takımın birlikte yer aldığı atkıların üretilmesi, muhteşem bir dostluk tablosunu ortaya çıkarmıştı

Şimdi gelin hep birlikte bu muazzam anı tekrar yaşayalım …

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.