PAYLAŞ

An itibariyle dünya futbol tarihinin nevi şahsına münhasır ve bir o kadar da başarılı teknik direktörü Jose Mourinho’nun doğum günü.

Portekizli menajer an itiberiyle 54. yaşını kutlarken, bizde Jose Mourinho’nun futbola dair ortaya koyduklarına dem vurmak istedik.

Mourinho vs Ferguson

Örneğin Portekizli teknik adam Jose Mourinho, 54 yaşında iken Manchester United’ın başında neredeyse çeyrek asır kalmış olan efsane menajer Alex Ferguson’dan daha başarılı bir menajerlik kariyerine sahip görünmekte. Tabiki Alex Ferguson’ın 54 yaşındaki halinden.

Bleacher Report UK’nın hazırlamış olduğu görsel içerikteki gibi 54 yaşında iken Alex Ferguoson‘ın kariyerinde 5 Lig şampiyonluğu, 8 Kupa şampiyonluğu ve 3 de Avrupa Kupası şampiyonluğu bulunurken, 54 yaşındaki Jose Mourinho‘nun şu andaki kariyer rakamları ise 8 Lig şampiyonluğu, 9 Kupa şampiyonluğu ve 4 de Avrupa Kupası şampiyonluğunu işaret ediyor.

Happy Birthday Jose!

Tabiki Jose Mourinho, sadece saha başarıları ile değil, sarfettiği iğneleyici sözleri, futbola bakış açısı ve insan ilişkileri ile de bambaşka bir karakter futbol dünyası için.

Örneğin NTVSpor‘da da yayınlanan muhteşem bir şampiyonluk konuşması var Jose Mourinho‘nun.

Jose Mourinho kendi cinliği ile O sezon ingiltere Premier Lig şampiyonluğu yolundaki rakipleri Manchester United, Liverpool ve Arsenal’ı eğlenceli bir dille iğneliyor aslında.

Sonuçta da Chelsea’nin nasıl bir anlayış ile şampiyon olduğundan bahsederken de kendisine yakıştırılan “Kale Önüne Otobüs Çekme” tabirini de son derece olgun bir şekilde karşıladığını ve hatta kendi de alay edebildiğini muazzam bir zekilik ile gösteriyor.

Kesinlikle izlemelisiniz! Muhteşem …

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.