PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig’in ilk devresini tamamlarken, öne çıkan bazı isimleri gündeme almak ve analiz etmek istedik.

Ligin ilk yarısının 36 puanla lideri konumunda bulunan Medipol Başakşehir takımının menajeri Abdullah Avcı, bu yazımıza konu olan başarılı isim.

A Milli Takım Deneyimi


Abdullah Avcı, bir dönem (17 Kasım 2011 – 20 Ağustos 2013) A milli takımımızı da çalıştırmış, tecrübesi yüksek bir menajer. Kariyerinde hem yardımcı antrenör, hem altyapı sourmlusu hem de menajer olarak çalıştığı takımlar ise şunlar: İstanbulspor, Galatasaray, A Milli futbol takımı, Türkiye U17 milli takımı gibi ekipler.

Abdullah Avcı, eski adı ile İstanbul B.B. takımına ilk olarak 8 Ağustos 2006 senesinde imza atıp, bu kulüpte kendisine ve kadrosuna has bir yapı oluşturmayı başardı. Zaten bu başarısı da kendisini 2011 yılının Kasım ayında A milli futbol takımımızın başına geçirdi.

Tam Bir Antrenör Takımı

İstanbul Başakşehir F.K. adı ile şu an Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden takımın tepeden tırnağa her hattını tek tek kendisinin inşa ettiğini söylememiz gereken 53 yaşındaki menajerin, tam anlamı ile bir antrenör takımı yarattığını belirtmemiz lazım.

Büyük kulüplerin elden çıkardığı Emre Belözoğlu (Fenerbahçe), Volkan Babacan (Fenerbahçe), Mehmet Batdal (Galatasaray), Bekir İrtegün (Fenerbahçe), Uğur Uçar (Galatasaray), Ferhat Yalçın Ayhan (Beşiktaş’tan geri döndü.) gibi isimlerden direkt ilk 11 oyuncusu yaratan Abdullah Avcı, bu isimlerin takımın omurgasını oluşturması için çabaladığı görülmekte.

Ayrıca Edin Visca, Mossoro, Doka, Attamah gibi orta ölçekli yabancı futbolculardan da liderliğe oynayabilecek isimler yaratan Abdullah Avcı, yabancı futbolcu konusuna da bu denli dikkat etmekte ve ince eleyip, sık dokumakta.

Medipol Başakşehir kadrosunda bulunan Altınordu kökenli, 14 Temmuz 1997 doğumlu genç yetenek Cengiz Ünder’in de takıma monte edilmesinde bu sezon çok büyük payı olan Abdullah Avcı, gençlere önem vermesi ile de tanınan bir menajer.

Bakalım Abdullah Avcı’nın ve Medipol Başakşehir’in 2016-2017 sezonu şampiyonluk yarışında yolları nereye kadar gidecek…

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.