PAYLAŞ

A milli futbol takımımız Dünya Kupası 2018 elemeleri kapsamında grubunda oynadığı ikinci karşılaşmada Ukrayna ile Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda 2-2 berabere kalarak, puanını iki maç sonunda 2’ye yükseltti.

Tabiki puanını 2’ye yükseltti dediğimize bakmayın sizi, aslında bu maçta 2 puanı evde bıraktı A milliler. İç saha mücadelesinde rakibinizi yenmenizin Dünya Kupası’na gidiş bileti almanızda ana kriter olduğu grup elemelerinde bu tip kayıplar gerçek anlamda önem taşıyor.

Gelelim maçla ilgili akıllarda kalan, yeşil zeminden bize yansıyan olumlu olumsuz anekdotlara.

Hakan Çalhanoğlu Sol Kanat mı?

Bayer Leverkusen patentli oyuncumuz Hakan Çalhanoğlu bu karşılaşma da sol kanatta denendi. Bir anda Hakan çalhanoğlu sol kanat mı? sorusu akıllara geldi.

Açıkçası Hakan çalhanoğlu’nun maçın ikinci yarısında orta alana geçip, kendini bulması ile bu sorunun cevabı net olarak verilmiş oldu.

Ömer Toprak Sakarlığı Devam Ediyor

Ömer Toprak’ın A milli takımımız ile dokusu bir türlü uymuyor gibi.

Bu maçta da gördük ki her ne kadar ikinci yarıda kendisini biraz toparlamış gibi görünse de o doku uymayacak gibi. Maçın ilk yarısındaki penaltı, amatör liglerdeki acemi defans oyuncularının yaptığı cinstendi.

Gergin Çocuk Emre Mor

A milli takımımızın son zamanlardaki belki de en büyük kazanımı olan Borussia Dortmund patentli 19 yaşındaki genç yeteneğimiz Emre Mor, saha içinde kendisini tutamayan davranışlar içerisinde göründü.

Bu yaştaki bir futbolcunun özellikle de A milli takım seviyesinde biraz daha kontrollü olması ve stresini belirli sınırlar içerisinde tutması gerekmekte.

Enes Ünal ve Milli Takım Oyuncusu Kavramı

Manchester City’den Twente’ye kiralık olarak giden ve bu sezon Hollanda Ligi’nde adeta gol şov yapan Enes Ünal, A milli takım pratiğini biraz daha kazanmalı gibi.

Metin Tekin’in “A Milli takım haftanın karması değildir” özdeyişine vurgu yapmakta hiçbir sakınca görmüyoruz. İnanıyoruz ki Enes Ünal gibi bir gol yeteneği A milli takım pratiğini kazandıktan sonra çok daha başarılı olacak.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.