PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig‘de 5. hafta müthiş bir maç ile açıldı. Galatasaray ile Kasımpaşa kozlarını Türk Telekom Arena Stadyumu‘nda paylaştılar.

Çok Zor Bir Kapışma

Haftanın açılış maçı konumundaki bu mücadelede iki tarafta oldukça kontrollü bir futbolu tercik etmişti maçın ilk yarısında. Zira Kasımpaşa lige 4’te 4 yaparak başlamış, 12 puan ile liderlik koltuğuna oturmuş bu maçta da kaza yapmamak niyetinde idi.

Galatasaray ise lige 3’te 3 yapıp, başladıktan sonra geçtiğimiz hafta aldığı 4-0’lık Trabzonspor yenilgisini unutturmak niyetinde idi kendi taraftarına.

İlk yarıda haliyle gol sesi çıkmıyor, taraflar soyunma odasına 0-0 eşitlik ile giriyorlardı.

İkinci Yarıda İşler Değişti

İkinci yarıda bir periyod vardı ki bu periyodta zaten sarı kırmızılılar maçı koparıp, 3 puanı hanelerine yazdırma yolunda büyük adım atmışlar idi.

Bu periyodta sahne alan Eren Derdiyok ve Rodrigues skoru 55. dakika ve 65. dakika arasında yalnızca 10 dakikalık bölümde 3-0’a taşıyan isimler oluyorlardı.

Kasımpaşa bu gollere 76’da kazanılan bir penaltı golü ile yanıt verse de, sarı kırmızılılar bir dakika sonra farkı tekrar 3’e çıkarmasını biliyor ve maçtan da 4-1 gibi farklı bir skor ile ayrılıyorlardı.

Spor Toto Süper Lig’de haftanın açılış maçında 3 puanı kapan ve puanını 12’ye yükseltip, liderlik koltuğunu Kasımpaşa’dan devralan Galatasaray’da Fatih Terim 1 haftalık krizi çözmüş gibi görünüyordu.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.