PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig‘de 6. hafta müthiş bir derbi ile kapandı. Fenerbahçe ile Beşiktaş kozlarını Şükrü Saraçoğlu Stadyumu‘nda paylaştılar.

Tribün Faktörü Fenerbahçe’de İdi

Maç deyim yerinde ise birbirini sınayan iki takımın mücadelesi şeklinde geçti. Fenerbahçe 50 bin taraftarının önünde oynama lüksünü maç genelinde çok da fazla kullanamazken, siyah beyazlılar görmeye alışık olduğumuz kuvvetli deplasman oyununu sahaya yansıtamadı.

Bu derece kontrollü geçen mücadelede siyah beyazlılar santrafora evrilen Hollandalı kanat oyuncusu Ryan Babel’in yaklaşık 30 metreden çıkardığı füze ile 1-0 öne geçmeyi başardılar ve bu ilk yarının skorunu belirleyen gol oldu.

Beşiktaş Oyunu Kontrol Etmeye Çalıştı

İkinci yarıya yine istediği hızda başlayamayan taraf Fenerbahçe idi. Beşiktaş ise oyunu istediği gibi kontrol etme gayretini bir türlü başarıya dönüştüremiyor, çok pas hatası yapıyor idi.

Bu gelişmelerle devam eden ikinci yarının ortalarında Fenerbahçe’nin yeni transferlerinden Ayew’in, Hasan Ali Kaldırım’ın ortasına (ki Hadan Ali Kaldırım’ın maç performansı son derece iyi idi) vurduğu şık kafa skora dengeyi getiriyordu, 1-1.

Maçın bundan sonraki bölümünde karşılıklı pas hataları devam ediyor, cılız pozisyonlar birbirini izliyor ve maç kalitesi alt düzeyde seyrediyordu. Maçın skoru 1-1 olarak belirleniyor, Fenerbahçe puanını 7, Beşiktaş ise 11 yapıyordu.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.