PAYLAŞ

Spor Toto Süper Lig‘de bu haftasonu 22.hafta lkarşılaşmaları geride kaldı.

Lider Beşiktaş, müthiş zorlu bir deplasman olan Türk Telekom Arena’dan 3 puanı tek gol ile çıkarmayı başarırken, ezeli rakipleri Galatasaray’a 10, Fenerbahçe’ye de 12 puan fark atmış oldu. Üstelik daha ligin bitimine tam 12 hafta varken.

Beşiktaş’ı kovalayan en yakın ekip olan Abdullah Avcı’nın talebeleri yani Medipol Başakşehir, Osmanlıspor deplasmanında Ankara’da çok önemli bir 3 puanı Mustafa Pektemek’in golü ile alırken, zirve ile olan puan farkının 4’te kalmasını sağlamış oldu.

Şimdi gelelim Spor Toto Süper Lig’in zirvesindeki durumu 22. hafta itibari ile belirleyen ve gelecek için de sinyaller veren çok önemli, kilit etmenlere…

Şenol Güneş Etkisi

Beşiktaş’ın 60’lı yaşlarındaki deneyimli antrenörü Şenol Güneş, geçen yıldan bu yana birçok oyuncusu değişen ve adeta yepyeni bir takım olan siyah beyazlıları bu sezonda 22. hafta itibari ile zirvede tutmayı bildi.

Şenol Güneş, bunu yaparken elindeki mevcut kadroyu en verimli şekilde nasıl oynatabileceğini, Q7 gibi kaprisli isimleri bile bir takım oyuncusu haline nasıl getirebileceğini herkese göstermiş oldu.

Kararsız Galatasaray

Sezona Jan Olde Riekerink yönetiminde giren, aslında kimsenin beklemediği kadar iyi sonuçlarla ilerleyen ve ligin sürprizini yapabilecek mi? soruları gündeme gelen Galatasaray, 2 haftadır Igor Tudor macerasına atılmış durumda.

Oyun sistemini tekrar değiştiren ve bunun faturasını 2 maçta 5 puan kaybedip, zirvenin 10 puan gerisinde kalarak ödeyen Galatasaray’ın bu kararsız tutumu taraftarının da hiç hoşuna gitmiyor.

Advocaat İle Küs Fenerbahçe

Sezon başında Vitor Pereira’nın takımdan gönderilişi ve Hollandalı deneyimli teknik adam Dick Advocaat’ın göreve gelişi ile yeni bir serüvene atılan Fenerbahçe’de işler bir ara düzelir gibi oldu ancak ikinci yarının başlayışıyla yine bozuldu.

Buradaki Dick Advocaat aksiliği, oyun sistemindeki karman çormanlık ve sürekli değişen golcü tercihleri başrülü oynadı desek yanılmamış oluruz.

Abdullah Avcı’nın Talebeleri

Abdullah Avcı’nın Medipol Başakşehir’i tam bir teknik direktör takımı haline bu seon kesinlikle gelmiş durumda.

Verilen görevi son derece iyi bir biçimde yerine getiren, oyun sisteminin dışına çıkmayan ve zirve inadını halen sürdüren Medipol Başakşehir, şampiyonluğun en güçlü ikinci adayı konumunda.

Sürprizin Belirsizliği

Spor Toto Süper Lig’de alt sıralar deyip geçmeyin.

Özellikle ligin ikinci yarısında düşme potasındaki takımların yeni takviyeler yapması, üst sıralardaki takımlarla çata çat oynayabilmesi ve zirvedeki takımlara her an sürpriz yapabilme potansiyeline sahip olmaları ile çok tehlikeli ekipler halindeler.

BİR CEVAP BIRAK

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.